2014. aasta on Subaru sportautode aasta

2014. aastal keskendub Subaru sportautodele. Mais jõuab müügile Subaru sportlike autode lipulaeva WRX STI uus põlvkond. Lisaks saab rohkelt auhindu pälvinud sportkupee Subaru BRZ senisest ahvatlevama hinnaga.

Nagu ka selle eelkäija, on Subaru WRX STI varustatud SI-Drive-süsteemiga ja reguleeritava keskdiferentsiaaliga DCCD. Auto käitumise parandamiseks ja kurvides veelgi parema juhitavuse tagamiseks on uus WRX STI varustatud ka veojõu dünaamilise jaoturiga. Nelikveolisel mudelil WRX STI on 2,5-liitrine turboülelaaduriga boksermootor, mille võimsus on 300 hj ja pöördemoment 407 Nm.

Mudeli eristavaks tunnuseks on kapotil olev suur õhukoguja ja tagaluugil olev võimas spoiler. Neile, kes soovivad tagasihoidlikumat autot, ilma et peaks järele andma võimsuses või mugavuses, pakub Subaru GT-versiooni. Lisaks küllaldasele standardvarustusele on mudelil WRX STI GT Harman-Kardoni audiosüsteem, navigatsioonisüsteem, tahavaatekaamera, katuseluuk, võtmevaba nupulevajutusega käivitamise süsteem ja toonitud aknad. Väliselt eristab kahte mudelit see, et GT versioonil puudub kõrge tagaspoiler.

WRX STI 2014

Kuigi WRX STI on täiesti uus auto, saab hind praeguse põlvkonnaga võrreldes olema madalam. Mudeli WRX STI baashind on 35 900 eurot, WRX STI GT-versiooni hind on 38 500 eurot.

sti11

Subaru BRZ 2014

Tõelistele sõiduentusiastidele mõeldud Subaru BRZ on klassikaline sportkupee, mis loodud pakkuma kõrgeimal tasemel sõiduelamusi. Ainulaadse boksermootori tõttu on BRZ raskuskese ja kaalujaotus samaväärne maailma parimate keskmootoriga supersportautodega. Muljetavaldava juhitavusega kupee nimetasid paljud autoajakirjad 2013. aasta sportautoks.

brz11

Sildid: , ,