Maailma turvalisim auto – uus Subaru XV – jõudis Eestisse

Tänavu kevadel Genfi autonäitusel esitletud uus Subaru XV on nüüdseks jõudnud Eestisse. Teise põlvkonna XV on esimene Euroopasse jõudev Subaru mudel, mis valmib ettevõtte uuel modulaarsel platvormil „Subaru Global Platform“.

Tehnoloogia uus tase

Uues XV’s leiab rohkesti moodsat tehnoloogiat, põhivarustuses on automaatkäigukast, nelikvedu, Apple CarPlay/Android Auto ja EyeSight juhiabisüsteemid.

EyeSight süsteem tuvastab autosid, mootorrattaid, jalgrattureid ja jalakäijaid. Süsteemi kuuluvad kohanduv kiirushoidik, automaatpidurdus, sõidurajalt väljasõidu hoiatus, sõidurajal püsimise abisüsteem, kokkupõrget ennetav gaasivähendus ja reavahetusabi.

Auhinnatud interjöör

Subaru XV sisedisaini reastasid autonduse eksperdid tänavu maailma kümne parima autointerjööri sekka. Seda ilmestavad pehmed ja elegantsed materjalid ja see on moderne ning stiilne üheaegselt.

Kõige turvalisem

Subaru eesmärgiks on toota maailma turvalisemaid autosid. Värskeimas Euro NCAP turvatestis pälvis Subaru XV uue rekordtulemusega 5 tärni ning tõukas troonilt seni esikohta hoidnud Volvo XC60. Ka NCAPi ohutuskatsetel Jaapanis sai uus XV läbi aegade kõrgeima punktisumma ning tunnistati sealgi kõige turvalisemaks seni testitud autoks.

Segmendi parim maastikuvõimekus

Subaru XV on segmendi kõige maastikusuutlikum krossover, alati nelikveoline ja klassi kõrgeima 221 mm kliirensiga. Baasvarustusse kuulub maastikusõiduabi süsteem X-MODE.

Uue Subaru XV hinnad algavad 22.990 eurost.

 

Sildid: , , , , ,