Uhiuus Subaru OUTBACK sai Euro NCAPi ohutuskatses maksimaalsed viis tärni

Uhiuus SUBARU OUTBACK 2015, mis jõuab turule 2015. aasta märtsis, saavutas Euro NCAPi kokkupõrkekatses maksimumtulemuse: viis tärni.

Euro NCAPi testis hinnatakse nelja kategooriat: täiskasvanud reisijate ohutus, lapsreisijate ohutus, jalakäijate ohutus ja ohutust suurendavad abisüsteemid. Uhiuus Subaru Outback pälvis kõigis nendes valdkondades erakordselt hea punktisumma.

See kinnitab, et ohutus on Subaru jaoks endiselt esmatähtis. Tulemus näitab ühtlasi, et Subaru turvalahendused – mitmesugused passiivsed, aktiivsed ja ennetavad ohutussüsteemid – toimivad tõhusalt. Viimane täiendus Subaru rikkalikesse ohutusabinõudesse on juhiabisüsteem EyeSight, mis kuulub ka uhiuue Outbacki standardvarustusse.

Subaru EyeSight on esimene ennetav süsteem, mis kasutab nii liikuvate objektide (sõidukid, jalakäijad ja jalgratturid) kui ka paigalseisvate objektide (piirded, sõidurajad) detekteerimiseks stereokaamerat.

Subaru Outback 2015 varustusse lisanduv uusima põlvkonna EyeSight esindab juba 25 aastat arendatud tehnoloogia viimast sõna. Liiklust aitavad jälgida kaks suure lahutusvõimega värvikaamerat, mis on juhile nagu lisasilmapaar. Mootori, käigukasti ja pidurisüsteemiga koostöös toimiv EyeSight reageerib olukordades, kus juht ei ole piisavalt virge.

Subaru EyeSight hõlmab selliseid abistavaid funktsioone nagu avariieelne pidurdusmärguanne, avariieelne piduriabi, avariieelne automaatpidurdus, avariieelne gaasipedaali kontroll, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatussüsteem, vänderdamise hoiatussüsteem ja kohanduv kiirushoidik.

Uhiuus Subaru Outback jõuab Eestisse 2015. aasta märtsis ja mudeli eeltellimuste vormistamine on juba alanud. EyeSightiga Outbacki hinnad algavad 29 500 eurost.

Sildid: , ,